CGF - Regeneracja skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i Twoimi komórkami macierzystymi

Pierwszy własny – autogenny wypełniacz, który stymuluje wzrost tkanek miękkich eliminując ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Bogaty w mezenchymalne komórki macierzyste, leukocyty, płytki krwi wydzielające czynniki wzrostu. Składniki aktywne: fibryna, komórki macierzyste, płytki krwi, czynniki wzrostu: PDGF, TGF, EGF, IGF, VEGF, leukocyty, substancje odżywcze, witaminy, hormony, elektrolity i białka.


Wskazania:
– zanikanie tkanki tłuszczowej na skutek upływających lat (m.in. policzki, skronie, okolica żuchwy, dolina łez, dłonie) 
– utrwalone zmarszczki mimiczne nie poddające się samemu działaniu Botoksu
– blizny, w tym głębokie, potrądzikowe
– zabiegi volumetryczne, kształtowanie owalu twarzy, lift okolic oka, policzków itd

 

Wytworzona z osocza klienta autologiczna iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa (injectable Platelet Rich Fibrin) to trójwymiarowa sieć, w której przestrzeniach umiejscowione są duże ilości nieaktywowanych, funkcjonalnych płytek krwi, krwinki białe, komórki macierzyste oraz wiele czynników koniecznych do przeżycia komórek, takich jak substancje odżywcze, witaminy, hormony, elektrolity i białka. Czynniki te tworzą strukturę typu matrix i uwalniane z siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek oraz skutecznie kierują migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca iniekcji preparatu. Preparat jest w 100% biozgodny, naturalny, bezpieczny i nie powoduje reakcji alergicznych. Sprawdza się idealnie w przypadku wypełnienia zmarszczek, zabiegach volumetrycznych w czym zdecydowanie przebija wypełniacze bazujące na kwasie hialuronowym oraz stymulatory tkankowe.

KOMÓRKI MACIERZYSTE – DLACZEGO SĄ TAK WAŻNE W ODBUDOWIE TKANEK?

Komórki macierzyste posiadają 3 ważne cechy, których nie posiadają inne komórki organizmu:

Posiadają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów.

Posiadają zdolność do samoodnawiania własnej populacji, często przez cały okres życia organizmu.

Posiadają zdolność do różnicowania się w wyspecjalizowane komórki innych tkanek.

Fibryna komórkowa wstrzyknięta do tkanek uruchamia m.in. mezenchymalne komórki macierzyste do działania. Do tej pory komórki te były w stanie spoczynku. Komórki mezenchymalne po wzbudzeniu dzielą się i różnicują w nowe linie komórkowe, których brakuje tkankom, w złożonym procesie regeneracji. Najczęściej tworzą się z nich nowe linie adipocytów, chondroblastów i osteoblastów. Efekt uwypuklenia tkanek jest natychmiastowy, po czym rozpoczyna się „praca komórek” czyli proces namnażania linii komórkowych w celu odbudowy ubytków tkankowych. Proces ten przebiega w 2 krokach:

Stymulacja

Pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki (wypełnienie na bazie fibryny): adipocytów, fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych.

Odmłodzenie

Po około miesiącu wypełnienie jest ustabilizowane a wypełnienie na bazie fibryny przekształcone w komórki tłuszczowe. Zyskujemy dodatkowo właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Znaczne spłycenie ubytków tkanki podskórnej, skóra staje się napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.

Ważne! Ilość i jakość uzyskanego preparatu można poprawić poprzez nawodnienie organizmu. Dla pełnego efektu wypełniającego zabieg należy powtórzyć trzy razy.

Przeciwskazania

Choroby krwi (zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica)
Nowotwory
Przewlekłe schorzenia wątroby
Zakażenia ostre i przewlekłe
Ciąża i laktacja
Leczenie antykoagulantami
Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) 


iPRF Fibryna/ CGF/ leukocyty