fbpx

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg mikrofrakcji RF nie jest dla każdego! To najsilniej liftingujący z gamy zabiegów kondycjonowania skóry ale przeznaczony wyłącznie dla cer normalnych oraz grubych. Daje efekt obkurczenia tkanek ale wyłącznie w przypadku skór treściwych, przy których inne zabiegi (stymulatory tkankowe, PRP, mezoterapia igłowa) nie dają efektu liftu.

Do prawidłowej przebudowy skóry niezbędna jest większa ilość tkanki oraz dobrze rozwinięte “środowisko wodne”. Oba czynniki w przypadku skór cienkich, nie jest wystarczające!

W przypadku skór bardzo mocnych, w większości, nie jest wymagana specjalistyczna kosmetyka domowa/pozabiegowa. W przypadku skór normalnych, lub grubszych o delikatniejszym, wrażliwszym naskórku należy liczyć się dodatkowymi kosztami (130 zł) związanymi z kupnem wskazanego kremu domowego/pozabiegowego, który zminimaluzuje ryzyko powikłań oraz zintensyfikuje procesy gojenia dla najlepszych rezultatów terapii.

Klientów ze skórą delikatną, wiotką zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów pogrubiających skórę bez użycia ciepła np. stymulatorów tkankowych (Nucleofill STRONG) osocza bogatopłykowego (PRP), mezoterapii igłowej (np. NCTF 135 HA).

Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej 3D i okres rekonwalescencji:

Godzinę przed zabiegiem z użyciem fal radiowych obszar zabiegowy jest znieczulany (kremem znieczulającym). Po dokładnym obejrzeniu miejsca zabiegowego specjalista ustala odpowiednie do danego problemu parametry zabiegu z użyciem fal radiowych.

Fraza 3D oznacza, że pracujemy na różnych głębokościach. Nasza maszyna ma największe możliwe spektrum głębokości pracy; 0,2 mm – 3,5 mm. To więcej niż w przypadku laserów frakcyjnych! Umożliwia nam to pracę, na głębokości odpowiedniej dla danego problemu, przykładowo: redukcja rozszerzonych porów – 0,8 mm, redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, np. poduszek Bichata – 3,5 mm. Nasz RF Frax ujędrnia, rozbija blizny, modeluje twarz!

W trakcie pracy nad wybraną częścią twarzy powtarza się przyłożenie głowicy 1-, 2- lub 3-krotnie a same przyłożenia głowicy zagęszcza się lub przerzedza w celu zintensyfikowania efektu.  Szczególnie, jeśli problem jest większy w przypadku atrofii skórnych, blizn, zwłókniałych  porów itd.

Zaraz po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie skóry, które najczęściej ustępuje do kilku godzin. Na powierzchni skóry tworzą się mikrostrupki (niewidoczne dla oka, wyczuwalne w dotyku), które ulegają wyłuszczeniu najczęściej do trzech dni od zabiegu.

Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie (edema), które powinno ustąpić po 1-2 dniach (b. rzadko).

Po zabiegu przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny.

Korzyści płynące zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej 3D

 • napręża, napina, zagęszcza i wypełnia skórę nowym kolagenem, tworząc efekt liftingu
 • rozjaśnia przebarwienia,mesalme
 • zwęża pory
 • spłyca zmarszczki
 • rozświetla skórę wyrównując jej koloryt
 • redukuje zaczerwienienia i rozszerzone naczynia
 • kształtuje linię żuchwy “V” – redukuje “podwójny podbródek”
 • remodeluje,
 • unosi policzki
 • odmładza okolicę oczu
 • odmładza obszar wokół ust – redukuje “zmarszczki palacza”
 • wygładza strukturę naskórka
 • zmniejsza trądzik
 • wygładza nierówną powierzchnię blizn
 • zmniejsza blizny potrądzikowe, także wgłębienia atroficzne (zanikowe)
 • redukuje widoczność “luźnego” cellulitu
 • poprzez naprężenie skóry spłyca i zmniejsza rozstępy
 • redukuje poduszki Bichata

Wzizualizacja zabiegu RF FRAX 3D

Selektywna ablacja w tkance skórnej.

5ec2853c84dd4197ad42ed2d6be32fc3_Secret-RF

Radiofrekwencja mikroigłowa 3D a inne zabiegi/czynniki

Należy powiedzieć o przebytych zabiegach estetycznych (np. wypełnienia), przyjmowanych lekach (np. retinoidach – przeciwtrądzikowych) , czynnikach obciążających skórę związanych np. z pracą (np. nasłonecznie, w pyle) lub hobby (patogeny odzwierzęce, ekstremalne warunki). Jest to konieczny warunek aby ustalić bezpieczny  i dogodny termin, oraz przeprowadzić sam zabieg w sposób optymalny!

 

 


Nie jest prawdą, że zabieg radiofrekwencji mikroigłowej źle wpływa na wypełnienia podskórne kwasem HA bądź utrzymywanie się botoksu. 

Sieciowany kwas hialuronowy, autologiczny wypełniacz typu PPP oraz autologiczne wypełnienie na bazie fibryny bogatopłytkowej, Nano fat, botoks (marka nie ma znaczenia!), nici PDO, nici APTOS znajdują się w tkankach pod skórą, na których nie pracujemy, bądź pracujemy zdawkowo celem redukcji tłuszczu.

Nasza maszyna wyposażona jest w podciśnienie (zasysa skórę), dzięki czemu w pełni kontrolujemy głębokość pracy (starsze maszyny/maszyny bez vacuum mogą sięgać tkanki mięśniowej lub podskórych wypełnień, niszcząc efekty tych terapii)

Miejsca z wypełnieniem śródskórnym są pomijane podczas procedury.

Odstępy pomiędzy powyższymi zabiegami ustalane są indywidualnie.

Natomiast prawdą jest, że można zredukować ilość kwasu HA podanego podskórnie, jeżeli wystąpiła migracja – o ile dany kwas należy do gamy termoczułych. Procedura tego typu ustalana jest indywidualnie.

 


Inne zabiegi kondycjonujące, bez użycia ciepła, nie stanowią przeciwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej RF 3D.

Stymulatory tkankowe, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa – to procedury, które doskonale komponują się z tym zabiegiem. Działają w synergii. Jeżeli wykonany został któryś z powyższych zabiegów przed RF FRAX, zalecamy odczekać min. 3 tygodnie tak aby skóra mogła w pełni wykorzystać podane preparaty. Natomiast w odrotnej kolejności, gdy najpierw zastosowano RF Frax, zabieg z powyższej gamy  dostępnych, możemy wykonać nawet po tygodniu.

 


Inne zabiegi kondycjonujące, z użyciem ciepła, mogą stanowić przeciwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej RF 3D.

HIFU, THERMAGE, LASER FRACYJNY, LASERY ABLACYJNE, ELIGHT, PLAZMA FRAX, PLAZMA LIGHT wykluczają FR FRAX, RF monopolarny lub bipolarny na jakiś czas ( w obu kolejnościach) Łączenie tych zabiegów, w szczególności w bliskich odstępach czasowych, niesie wysokie ryzyko blizn zanikowych/przerostowych, znacznego przesuszenia skóry, jej niekontrolowanej denaturacji, ścieńczenia a  również zwiotczenia!

 


Zabiegi  z użyciem kwasów chemicznych, medycznych, Retinolu, PQ AGE, terapie mikroigłowe, skinneedling, oczyszczanie maszynowe i manualne, Bloomea i inne, zależne są od rozpiętości czasowej pomiędzy sesjami.

Chcesz więcej przy jednym zabiegu?

Skorzystaj z aktywnych białek Estgen! 

Podnoszą efektywność nawet do 20% przy jednej procedurze. 

Żel aktywny Complex aktywuje białka szoku termicznego nazywane również białkami opiekuńczymi, które w momencie stresu wywołanego czynnikami zewnętrznymi chronią uszkodzone komórki przed degradacją, apoptozą i zmianą struktur, dopasowując się do fizjologicznego charakteru tkanki.

Substancjami czynnymi terapii estGen są przede wszystkim izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Krem bioaktywny estGen!

Krem estGen dedykowany jest do użytku domowego. Koszt 130 zł

Jest wykorzystywany do zabiegów kosmetycznych, podologicznych oraz po inwazyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii.

To doskonały i bezpieczny regenerator tkankowy!

Podnosi efektywność wykonywanych zabiegów, działając wielopłaszczyznowo, także w przypadku zwiększonego ryzyka infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi.

Jako jedyny krem na rynku posiada recepturę potwierdzoną wieloletnimi badaniami grona Polskich naukowców.

Główne składniki aktywne w kremie estGen to:

Mikrosrebro –
wykorzystywany w medycynie certyfikowany surowiec, który współdziała w procesach regeneracyjnych tkanek.
Działania:

– Działa przeciwzapalnie,
– Ma działanie przeciwwirusowe,
– Reguluje naturalną florę bakteryjną skóry,
– Chroni przed patogenami,
– Wzmacnia działania białek aktywnych,

Transferyny –
to białka immunomodulacyjne.

Działania:
– Stymuluje ekspresję genów,
– Normalizuje procesy gojenia,
– Immunomoduluje procesy tkankowe.

Czynniki wzrostu –
to białka odpowiedzialne za wiele procesów tkankowych.
Działają za pośrednictwem receptorów umiejscowionych na powierzchni komórek.

Czynniki wzrostu w szczególności:
– IGF1 (Insulinopodobny czynnik wzrostu)oraz
– EGF (Czynnik wzrostu naskórka),
– FGF (Czynnik wzrostu fibroblastów).

Działania:

– Cytoprotekcja w stresie
komórkowym,
– Pobudza proces angiogenezy,
– Regeneruje i przebudowuje tkanki,
– Replikuje struktury naskórka,
– Stymuluje naturalne procesy naprawcze.

 

Konsulatcja / kosmetolog Marta Petrusiewicz – Elbląg – tel. 531-937-189

Pierwsza konsultacja wyłącznie telefoniczna! Nie prowadzimy konsultacji typu “szybko rzucić okiem”. Proszę uszanować to, że w gabinecie w tym czasie może znajdować się inna osoba (podczas zabiegu) i nie stawiać mnie w kłopotliwej sytuacji.

Konsultacje stacjonarne są możliwe WYŁĄCZNIE za wcześniejszym ustaleniem terminu. Koszt 50 zł do 60 min.