Jak działa mezoterapia?
Jest zabiegiem estetycznym, igłowym – niechirurgicznym, mającym na celu dostarczenie bezpośrednio skórze właściwych substancji stymulujących lub odżywczych. Polega na podaniu w głąb tkanki skórnej mieszanki substancji aktywnych, dzięki temu poprawiony zostaje metabolizm komórek skóry, poprawia się mikrokrążenie i odżywienie tkanki. Dodatkowo następuje stymulacja fibroblastów, co wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. Wskazania do mezoterapii to zazwyczaj zwiotczenie skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa.
Jak przebiega zabieg?
Około 20 minut przed zabiegiem stosowany jest krem znieczulający, rozprowadzając go w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi mezoterapii. Do wstrzykiwań stosuje się strzykawki o specjalistycznych, pomniejszanych (w tym chudszych) igłach o długości 4 mm. Po aplikacji preparatu powstają na skórze liczne punkty wypełnione koktailem.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania preparatu stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.
Ile trwa zabieg?
Wykonanie zabiegu trwa do 60 minut . Jest to uzależnione od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi oraz od użytego preparatu.
Jak długo utrzymują się efekty?
O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje powtarzalność tego zabiegu. Konkretne rezultaty widzimy po serii minimum 4 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4- 6 tygodni. Efekty serii utrzymują się w zależności od osobniczych skłonności od roku do nawet 2 lat. Wskazane są zabiegi podtrzymujące; minimum 1 co pół roku.
Przeciwskazania:
Choroby infekcyjne skóry;
Alergie na składniki koktajlu;
Zaburzenia krzepliwości krwi;
Zażywanie leków p/krzepliwych (względne);
Choroby autoimmunologiczne, zapalenie mięśnia sercowego;
Skłonność do bliznowacenia skóry;
Ciąża i okres karmienia;
Niewyregulowana cukrzyca;
Stany zapalne skóry.