fbpx

Jak działa mezoterapia?
Jest zabiegiem estetycznym, igłowym – niechirurgicznym, mającym na celu dostarczenie bezpośrednio skórze właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Polega na podaniu w głąb tkanki skórnej mieszanki odżywczej, o różnym składzie, dzięki temu poprawiony zostaje metabolizm komórek skóry, poprawia się mikrokrążenie i odżywienie tkanki. Dodatkowo następuje stymulacja fibroblastów, co wzmaga produkcję kolagenu i elastyny oraz następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Wskazania do mezoterapii to zazwyczaj zwiotczenie skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa, zapobieganie wypadaniu włosów (łysienie), cellulit, rozstępy. Ogromną zaletą tego zabiegu jest szybki efekt, co wpływa na samopoczucie i zadowolenie pacjenta.

Mezoterapia – mechanizm działania

  • stymulacja elastyny i kolagenu
  • pobudzanie fibroblastów
  • zwiększenie gęstości i elastyczności skóry

Jak przebiega zabieg?
Około 20 minut  przed zabiegiem stosowany jest krem znieczulający, rozprowadzając go w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi mezoterapii. Do wstrzykiwań stosuje się strzykawki o specjalistycznych, pomniejszanych (w tym chudszych) igłach o długości 4 mm. Po aplikacji preparatu powstają na skórze gródki wypełnione użytym preparatem. 

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania osocza lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną iniekcji. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Ile trwa zabieg?
Wykonanie zabiegu trwa do 60 minut. Jest to uzależnione od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi oraz od użytego preparatu.

Jak długo utrzymują się efekty?
O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje powtarzalność zabiegu. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii przykładowo 4 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4 tygodni zależnie od preparatu. Efekty zabiegów utrzymują się w zależności od użytego preparatu od roku do nawet 2 lat. Wskazane są zabiegi podtrzymujące.

Jakie są ceny?

Wszystkie zabiegi z użyciem wymienionych tu ampułek są w jednej cenie 300 zł.


Przeciwskazania:

Choroby infekcyjne skóry;
Alergie na składniki koktajlu;
Zaburzenia krzepliwości krwi;
Zażywanie leków p/krzepliwych (względne);
Choroby autoimmunologiczne, zapalenie mięśnia sercowego;
Skłonność do bliznowacenia skóry;
Ciąża i okres karmienia;
Niewyregulowana cukrzyca;
Stany zapalne skóry.

Pracujemy na preparatach:


Mezoterapia