fbpx

Nieinwazyjny lifting twarzy, natychmiastowy efekt uniesienia policzków, korekta owalu z zastosowaniem rozpuszczalnych nici medycznych PDO.

V Lifting – lifting bez skalpela

Rozpuszczalne nici PDO – liftingujące i napinające skórę to prosty sposób na podciągnięcie tkanek miękkich w obrębie twarzy.

To niechirurgiczny sposób na uniesienie wiotczejących policzków, opadających kącików ust, poprawę owalu twarzy szybko i wyjątkowo
bezpiecznie.

Nici PDO wykonane są z polidioksanu, Wprowadzony, pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego
kolagenu, w ilości, która zakotwicza nić, co pozwala jej utrzymywać liftowane tkanki.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych do produkcji
szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii w tym plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Szeroko stosowany, doskonale poznany i czysty materiał, który nie niesie za sobą ryzyka nietolerancji.

Pierwsze efekty uzyskujemy bezpośrednio po zabiegu. Efekt estetyczny jest bardzo naturalny, ponieważ nie zmieniamy rysów twarzy i nie
zwiększamy objętości policzków, jak w przypadku zabiegów columetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego. Nowe trendy medycyny estetycznej opierają się obecnie na zasadzie uzyskania efektu tzw. „natural look”. Polega to na odmładzaniu w taki sposób, abyśmy wyglądali młodo, ale bez zmiany rysów twarzy. Nici PDO doskonale wpisują się w te założenia.

Polidioksan to substancja, która wchłania się po ok.8 miesiącach (180-240 dni) a uzyskany efekt liftingu utrzymuje się max do 2 lat.

Rodzaje nici PDO
– mono, pojedyncze gładkie
– screw – spiralnie skręcone gładkie
– haczykowe – pojedyncze nici, które mają drobne rozgałęzienia, dzięki którym
są w stanie ścisnąć i podtrzymać tkanki miękkie.

W zależności od potrzeb dobieramy odpowiednie rozmiary i rodzaje nici.

Jak wygląda zabieg

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej kaniuli – bez zaostrzenia. Poprzez drobny otwór w skórze (dosłownie wielkości ukłucia igły)
wprowadzana jest w tkanki poniżej. Sama procedura trwa mniej niż minutę i jest umiarkowanie odczuwalna (tkanka podskórna nie jest unerwioną jednostką jednak czujemy, że jest „coś” wykonywane). Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy
naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach po zabiegu, ponieważ szkielet utworzony w skórze przez nici PDO zostaje wzmocniony szkieletem z nowo wytworzonych włókien kolagenowych. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (180 do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Wskazania

• Policzki
• Wyraźny fałd nosowo-wargowy
• Rowek policzkowo-jarzmowy
• Fałd podbródkowy
• Fałd marionetkowy
• V-lifting
• Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
• Fałdy skóry na policzku
• Pomarszczone policzki

Nici PDO haczykowe