fbpx

Peeling węglowy wykonywany jest przy użyciu lasera Nd:Yag z systemem pikosekundowym. Stosowany jest tu filtr 1320 nm. Dzięki tak wysokiej klasie lasera (krótszy czas strzału) zabieg jest bezbolesny. Procedura polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry pokrytej preparatem na bazie aktywnego węgla. W trakcie zabiegu drobinki węgla wnikają w pory skóry i absorbują energię światła laserowego. Efektem jest oczyszczenie skóry, zwężenie porów, ujednolicenie kolorytu cery, regulacja wydzielania sebum, redukcja stanów zapalnych i ogólna stymulacja górnej części skóry do samoodnowy. Zabieg nie uszkadza skóry właściwej. Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż.

Przebieg zabiegu

Na oczyszczoną skórę aplikuje się preparat żelowy na bazie aktywnego węgla. Po dokładnym jej rozprowadzeniu pozostawia się go jako maskę na kilka minut do lekkiego wyschnięcia. Oczy zabezpiecza się przed intensywnym światłem wiązki. Następnie skóra naświetlana jest impulsem lasera o bardzo dużej energii, które powodują mikroeksplozje na powierzchni skóry, co daje efekt wygładzenia i złuszczenia naskórka. Pomijane są znamiona. Zabieg wykańczam oxybrazją, celem schłodzenia i wymycia skóry czystą solą fizjologiczną.

Zabieg jest bezbolesny. Trwa krótko. Po zabiegu skóra jest zaróżowiona, napięta, może pojawić się delikatny obrzęk (bardzo rzadko) do ok. 2 godzin.

Najfajniejsze efekty obserwujemy po serii zabiegów

Wskazania

– oczyszczenie skóry
– wspomagająco przy leczeniu trądziku
– usuwanie zaskórników
– zmniejszenie wydzielania sebum
– zwężenie porów, poprawa faktury skóry
– usuwanie przebarwień, rozświetlenie skóry

Przeciwwskazania

– ciąża, karmienie piersią
– choroby nowotworowe, radio- i chemioterapia
– stosowanie leków lub kosmetyków fotouczulających
– nadwrażliwość na światło (naturalne i lasera)
– spore uszkodzenia skóry
– aktywna opryszczka

Laserowy piling węglowy Laser pikosekundowy
Laserowy piling węglowy - laser pikosekundowy - black doll