fbpx

Jednym z czołowych zabiegów poprawiających kondycję skóry jest jej frakcjonowanie. Miliony kontrolowanych mikro uszkodzeń sięgających skóry właściwej, uruchamiających całą kaskadę procesów przebudowujących jej strukturę jest znana każdemu, kto choć trochę zainteresował się możliwościami laserotarpii w celach estetycznych.

Wiotka skóra

Blizny potrądzikowe

Przebarwienia

Naczynia/rumień

Łojotok

dla kobiet i mężczyzn

Ujędrnienie skóry, napięcie, wygładzenie, ujednolicenie kolorytu czy redukcja blizn – po to sięgaliśmy do trudnych i bolesnych zabiegów z laserem  CO2, Faraxel czy Mosaic. Najnowszym osiągnięciem są lasery Pikosekundowe, które frakcjonują, jednakże, dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów energia światła, jest dostarczana do skóry w czasie najkrótszym z możliwych – 450 pikosekund! Oznacza to frakcjonowanie skóry bez jej ablacji, bolesnego przegrzania skóry, poparzeń a dzięki temu, dodatkowo, ograniczamy ryzyko powstania blizny to minimum.

Laser pikosekundowy stymuluje pożądane procesy naprawcze – pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny – dzięki czemu, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i gęstość skóry.  Zabiegi wykonane laserem pikosekundowym widocznie cofają dystrofię skóry powodowaną wiekiem. Są przy tym niezwykle bezpieczne i właściwie bezbolesne. Przy tym zabiegu nie używamy znieczuleń. Odczucia podobne są do tych, gdy w ręku trzymamy iskrzące, zimne ognie. Po zabiegu występuje głownie zaróżowienie, które zmniejsza się w ciągu kolejnych godzin. Po zabiegu tak mało nadwyrężającym warstwę ochronną skóry (naskórek) nie występuje okres rekonwalestencji i jeszcze tego samego dnia można nałożyć puder mineralny.

Wiązka lasera redukuje zmiany barwnikowe na skórze. Pozwala na likwidację przebarwień o różnym kształcie i lokalizacjach. Przebarwienia znikają w całości lub w rzadkich przypadkach częściowo.

Wpływa korzystnie na jej fakturę, gładkość. Zmniejsza rozszerzone pory oraz łojotok, co sprawia, że jest sprzymierzeńcem w walce nawet z trudnym trądzikiem wieku dorosłego. Wygładza blizny na poziomie skóry właściwej. Zmniejsza stany zapalne.

Laser wyposażony jest w soczewkę emitującą wiązkę 532 nm. Daje to możliwość oddziaływania na zmiany naczyniowe: rumień, teleangiektazje, drobne naczynka. Energia tej długości łapczywie pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Zamiana na ciepło znacznie (miejscowo) podnosi temperaturę krwi aż do procesu koagulacji. Zniszczone zmiany naczyniowe po pewnym czasie, bez szkody, usuwane są przez organizm. Niektóre naczynka zamykają się natychmiast, inne wymagają czasu (do 4 tygodni)

Frakcjonowanie twarzy na przykładzie męskiej, wymagającej cery

Zastosowanie lasera  frakcyjnego pikosekundowego jest szerokie i bezpieczne. Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału z zabiegu, który pokazuje jak łagodnie organizm przechodzi ten proces i jak dobrze wygląda się po jego wykonaniu mimo milionów mikrootworów wiązką laserową.

Frakcjonowanie blizny

Blizny powstające na wskutek urazów bądź te, które tworzą się samoistnie – ROZSTĘPY – doskonale reagują na zabiegi frakcjonowania. Brak oparzeń przy wiązce lasera pikosekundowego redukuje jej nadmierne pobudzanie na wskutek drażnienia zmniejszając do minimum ewentualność powstania bliznowców.

Więcej

Piling węglowy Black doll

Łagodny zabieg laserowy, przyjemny, o wszechstronnych efektach. Wygładza, odświeża, ściąga pory, redukuje ilość sebum. Działa płytko – bez uszkadzania skóry właściwej.

Inne

Usuwanie tatuaży / makijaży permanentnych

Najbardziej rozpowszechnionym zastosowaniem lasera pikosekundowego jest redukcja barwników w skórze. Ze względu na krótka wiązkę, niski stopień oparzenia tkanek, jest jedynym laserem o tak niskim procencie powikłań pozabiegowych.