fbpx

Mianem wypełniaczy określa się gamę produktów - implantów - przeznaczonych do wypełniania zagłębień skórnych poprzez iniekcję. Wysokiej klasy farmaceutyki są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują gorączki a dzięki fizjologicznej zgodności z naszymi organizmami, nie stanowią "ciał obcych" i są z biegiem czasu w naturalny sposób wchłaniane przez tkanki.

Nie wszystkie wypełniacze są takie same! Poziom sieciowania to jedynie początek...


Zabiegi z użyciem preparatów marki Neuvia charakteryzuje przeciętnie dłuższy okres metabolizowania. Produkt Neuvia Intense dodatkowo daje mocniejsze efekty przy mniejszym zużyciu preparatu!

Wypełniacze Neuvia stworzono z wykorzystaniem technologii sieciowania PEG – biokompatybilnego polimeru znanego w farmaceutyce, kosmetyce i medycynie.

Wyjątkowe zalety PEG w z zakresie bezpieczeństwa i długiego utrzymywania się efektu (na podstawie prac naukowych): nietoksyczny, zmniejsza oddziaływanie hialuronidazy, ogranicza reakcje immunologiczne – w tym odnotowano mniej przypadków obrzęków (niż przy BDDE), polimer nie immunogenny.  Produkty spełniają europejskie i światowe standardy jakości.  Neuvia, na dzień dzisiejszy, góruje nad wszystkimi znanymi markami wypełniaczy.

 

Wypełnianie kwasem hialuronowym – podstawy
Implanty składowo oparte są na stabilizowanym kwasie hialuronowym – substancji, która w naturalny sposób występuje w skórze i pomaga w utrzymaniu jej gęstości oraz nawilżenia. Formuły preparatów zawierają skoncentrowany (usieciowany), niskocząsteczkowy kwas hialuronowy o krótkich włóknach, dzięki czemu żel jest spójny i zapewnia ładne i sprężyste wypełnienie bruzd i ubytków twarzy. Brak ziarnistości w wypełniaczach sprawia, że doskonale rozprowadzają się w miejscach iniekcji, formując gładką, równą powierzchnię korekcji bez wrażenia “kulek” czy “ziarenek piasku”!

 

Wypełnienie śródskórne pod linią zmarszczki, ubytku BLANCHING oraz podskórne pod linią bruzy
Preparaty podawane są poprzez iniekcje w miejscach wgłębień, przy czym umiarkowanie aplikowane wypełnienie zapewnia całkowite odczucie naturalności i komfortu. Zabieg wykonany poprawnie, niewielkimi ilościami produktu jest bezpieczny i skuteczny do tego stopnia, że może być stosowany nawet w przypadku ubytków pourazowych tkanek.

W przypadku wypełnień zmarszczki stosuje się metodę BLANCHING czyli śródskórnego podania preparatu w formie mini-wężyka.

W przypadku bruzd materiał podawany jest głębiej, podskórnie sposobem odpowiadającym zmianie (linia, wachlarz, depot).

 

Wypełnienie celem uzyskania większych objętości czyli zabiegi wolumetryczne
Ang. volume = objętość. Kwasy spopularyzowały zarówno zabiegi estetyczne (przywracanie objętości tkanek np. okolice marionetek lub policzki) jak i modelowanie a nawet modyfikacje ciała (powiększanie obszaru kości policzkowych, budowa mocnej żuchwy, usta rosyjskie). Zabiegi wolumetryczne obejmują partie bardziej rozległe jak żuchwa, policzki kości policzkowe czasem broda i mówimy o nich w przypadku podawania (+ -) więcej niż 2 ampułkostrzykawek.

"Ostrzegam. Kwas HA usieciowany aby był bezpieczny i nie powodował ucisku mięśni ZAWSZE jest od nich lżejszy a więc i podatny na ich dynamikę. W okresie metabolizowania podatny jest dodatkowo na... zwyczajową grawitację! Tak, duże wypełnienia rządzą się swoimi prawami, których, drodzy Państwo, nie znacie, których nie zobaczycie na pięknie wykonanym zdjęciu. Zanim dacie się oczarować zabiegom wolumetrycznym oraz modyfikacjom KONIECZNA jest rozmowa o plusach oraz minusach tych rozwiązań, gdyż powszechnie Wam znane atuty tyczą się jedynie podawania małych ilości preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego."

Notatka od Kosmetolog Marty Petrusiewicz: Tweet

Wykonanie zabiegu nie jest objęte okresem rekonwalescencji, jeszcze w tym samym dniu można powrócić do codziennych czynności, jednak wymagana od klienta jest dbałość o wysoki próg higieny środowiska na kilka dni po zabiegu.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi

Zabiegom wypełnienia zmarszczek mogą poddawać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Każda marka zawiera po kilka rodzajów produktów, co znosi ograniczenia co do płci czy nawet rodzaju korygowanych wgłebień. Implanty na bazie kwasu hialuronowego ładnie unoszą zarówno głębokie jak i płytkie zmarszczki. Korzystając z różnych gęstości żelów można wypełniać fałdy nosowo – wargowe, tzw. lwią zmarszczkę, zmarszczki czołowe, wokół oczu oraz ust a nawet korygować linie podbródka czy asymetrię twarzy. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Efekt

Zmiany w wyglądzie po iniekcji są natychmiastowe. Żel całkowicie ucieleśnia się z tkankami skóry i doskonale dopasowuje do modelowanego obszaru twarzy. Trwałość żelu wynosi około 1,5 roku w przypadku preparatu FLUX, do, nawet 3 lat, w przypadku preparatu Intense*, w czasie których ulega powolnemu wchłanianiu. Terapię można powtarzać wedle potrzeb bez szkodliwości dla zdrowia. Wypełnienie podnosi w odczuciu klientów jędrność, napięcie oraz sprężystość tkanek.

*informacje te zebrano na podstawie relacji klientów, nie deklaracji firmy Neuvia.

Zabieg

Zabieg poprzedza zmycie makijażu i odkażenie miejsc przeznaczonych do korekcji. Dane miejsce, w przypadku pracy igłą, znieczulane jest maścią z lidokainą co doskonale znosi nieprzyjemne odczucia związane z iniekcją. Preparat podawany jest cienką igłą lub kaniulą bezpośrednio pod miejscem zmarszczki lub innego, wymagającego uwypuklenia defektu/miejsca. O ilości i głębokości wprowadzania oraz rodzaju preparatu decyduje kosmetolog na podstawie charakteru zmian. Po iniekcji  korygowane miejsce może wymagać rozmasowania w celu jak najlepszego rozprowadzenia żelu. Po zakończeniu zabiegu czasami nakłada  się dodatkowo krem z wit. K lub inny, zawierający substancje mające ograniczyć powstawanie małych zasinień lub miejscowego zaczerwienienia.

Reakcje skóry

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, przy czym efekty te trwają krótko i można je zamaskować makijażem korekcyjnym na bazie minerałów (np. Gosh Mineral powder)

Dbałość o skórę po zabiegu – uwagi i zalecenia

Wskazania pozabiegowe są indywidualnie dobierane oraz omawiane jeszcze przed procedurą. Poniższe wskazania są zatem  zaleceniami ogólnymi.

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.
Przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na działanie przez długi czas temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna).

Przeciwskazania

– Kobiety w ciąży i karmiące piersią,

– miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka),

– przebyte choroby takie jak: skłonności do nadmiernego powiększania się blizn, choroby układu immunologicznego, choroby wywołane przez paciorkowce, – immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

– niektóre zabiegi z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej.

 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może skutkować nieodpowiednio dobraną terapią i negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Należy informować kosmetologa o wszystkich przebytych zabiegach medycyny estetycznej.

Neauvia - kwas hialuronowy - seria
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - gama produktów Neauvia Organic
neauvia haslo
Neauvia Organic *Bez przemieszczeń *bez konserwantów chemicznych * najwyższa trwałość * gładki - nie kulisty