Mianem wypełniaczy określa się gamę produktów – implantów – przeznaczonych do wypełniania zagłębień skórnych poprzez iniekcję. Wysokiej klasy farmaceutyki są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują gorączki a dzięki fizjologicznej zgodności z naszymi organizmami, nie stanowią “ciał obcych” i są z biegiem czasu w naturalny sposób wchłaniane przez tkanki.

Zabiegi z użyciem preparatów marki Neuvia

 

 

Wypełniacze Neuvia stworzono z wykorzystaniem technologii sieciowania PEG – biokompatybilnego polimeru znanego w farmaceutyce, kosmetyce i medycynie.

 

Wyjątkowe zalety PEG w z zakresie bezpieczeństwa i długiego utrzymywania się efektu (na podstawie prac naukowych): nietoksyczny, zmniejsza oddziaływanie hialuronidazy, ogranicza reakcje immunologiczne – w tym odnotowano mniej przypadków obrzęków (niż przy BDDE), polimer nie immunogenny. Neuvia, na dzień dzisiejszy,  góruje nad wszystkimi znanymi markami wypełniaczy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Implanty składowo oparte są na stabilizowanym kwasie hialuronowym – substancji, która w naturalny sposób występuje w skórze i pomaga w utrzymaniu jej gęstości oraz nawilżenia. Preparaty podawane są poprzez iniekcje w miejscach wgłębień, przy czym umiarkowanie aplikowane wypełnienie zapewnia całkowite odczucie naturalności i komfortu. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny do tego stopnia, że może być stosowany nawet w przypadku ubytków pourazowych tkanek.

Wypełnienie śródskórne pod linią zmarszczki, ubytku
Formuły preparatów zawierają skoncentrowany (usieciowany), niskocząsteczkowy kwas hialuronowy o krótkich włóknach, dzięki czemu żel jest spójny i zapewnia ładne wypełnienie bruzd i ubytków twarzy. Brak ziarnistości w wypełniaczach sprawia, że doskonale rozprowadzają się w miejscach iniekcji, formując gładką, równą powierzchnię korekcji bez wrażenia “ziarenek piasku” i zdobyły tak wysoką pozycję wśród światowych zabiegów kosmetoligicznych. Kwas hialuronowy jest fizjologicznym składnikiem naszych tkanek. Używany w kosmetykach nie jest w stanie wniknąć przez barierę naskórkową, podawany przez iniekcję lub dzięki zabiegom mezoterapii ma bezpośredni wpływ na organizm (dlatego tak ważna jest jakość/czystość substancji). Oddziaływanie na skórę wiąże się ściśle jej młodym wyglądem, utrzymuje wodę w tkankach, wpływa na elastyczność i napięcie naskórka. Produkty spełniają europejskie i światowe standardy jakości.

Wykonanie zabiegu nie jest objęte okresem rekonwalescencji, jeszcze w tym samym dniu można powrócić do codziennych czynności, jednak wymagane jest stosunkowe środowisko na kilka dni po zabiegu.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi

Zabiegom wypełnienia zmarszczek mogą poddawać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Każda marka zawiera po kilka rodzajów produktów, co znosi ograniczenia co do płci czy nawet rodzaju korygowanych wgłebień. Implanty na bazie kwasu hialuronowego ładnie unoszą zarówno głębokie jak i płytkie zmarszczki. Korzystając z różnych gęstości żelów można wypełniać fałdy nosowo – wargowe, tzw. lwią zmarszczkę, zmarszczki czołowe, wokół oczu oraz ust a nawet korygować linie podbródka czy asymetrię twarzy. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Efekt

Zmiany w wyglądzie po iniekcji są natychmiastowe. Żel całkowicie ucieleśnia się z tkankami skóry i doskonale dopasowuje do modelowanego obszaru twarzy. Trwałość zabiegów z użyciem preparatu wynosi do 1,5 roku, w czasie których ulega powolnemu wchłanianiu. Terapię można powtarzać wedle potrzeb bez szkodliwości dla zdrowia. Skóra nawet w końcowej fazie wchłaniania preparatu korzysta z wprowadzonego śródskórnie kwasu hialuronowego. Pacjenci chwalą lepszą sprężystość, nawilżenie i ogólną kondycję cery.

Przeciwskazania!

– Kobiety w ciąży i karmiące piersią,
– miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka),
– przebyte choroby takie jak: skłonności do nadmiernego powiększania się blizn, choroby układu immunologicznego, choroby wywołane przez paciorkowce, – immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

– niektóre zabiegi z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej.

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może skutkować nieodpowiednio dobraną terapią i negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Należy informować kosmetologa o wszystkich przebytych zabiegach medycyny estetycznej.

Zabieg

Zabieg poprzedza zmycie makijażu i odkażenie miejsc przeznaczonych do korekcji. Dane miejsce znieczulane jest maścią z lidokainą co doskonale znosi nieprzyjemne odczucia związane z iniekcją. Preparat wstrzykiwany jest cienką igłą bezpośrednio pod miejscem zmarszczki lub innego, wymagającego uwypuklenia defektu. Farmaceutyk podawany jest śródskórnie, kilkukrotnie, punktowo, i najczęściej, liniowo. O ilości i głębokości wprowadzania oraz rodzaju preparatu decyduje kosmetolog na podstawie charakteru zmian. Po iniekcji  korygowane miejsce może wymagać rozmasowania w celu jak najlepszego rozprowadzenia żelu. Po zakończeniu zabiegu czasami nakłada  się dodatkowo krem z wit. K lub inny, zawierający substancje mające ograniczyć powstawanie małych zasinień lub miejscowego zaczerwienienia.

Reakcje skóry

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, przy czym efekty te trwają krótko i można je zamaskować makijażem korekcyjnym.

Dbałość o skórę po zabiegu – uwagi i zalecenia
Wskazania pozabiegowe są indywidualnie dobierane oraz omawiane jeszcze przed zabiegiem. Poniższe wskazania są zatem  zaleceniami ogólnymi.

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.
Przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na działanie przez długi czas temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna).

Neauvia - kwas hialuronowy - seria
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym - gama produktów Neauvia Organic
neauvia haslo
Neauvia Organic *Bez przemieszczeń *bez konserwantów chemicznych * najwyższa trwałość * gładki - nie kulisty

Zabiegi kwasem hialuronowym / wypełniacz