fbpx

 

Powiększanie ust wykonuje się tym samym materiałem, którym wypełnia się zmarszczki – kwasem hialuronowym. Ich zmiana może obejmować konturowanie, powiększanie bądź modelowanie – wybór zależy od oczekiwań oraz obecnego wyglądu.

 

Mianem wypełniaczy określa się gamę produktów – implantów – przeznaczonych do wypełniania zagłębień skórnych poprzez iniekcję. Wysokiej klasy farmaceutyki są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują gorączki a dzięki fizjologicznej zgodności z naszymi organizmami, nie stanowią “ciał obcych” i są z biegiem czasu w naturalny sposób wchłaniane przez tkanki.

Zabiegi z użyciem preparatów marki Neuvia

Wypełniacze Neuvia stworzono z wykorzystaniem technologii sieciowania PEG – biokompatybilnego polimeru znanego w farmaceutyce, kosmetyce i medycynie.

 

Wyjątkowe zalety PEG w z zakresie bezpieczeństwa i długiego utrzymywania się efektu (na podstawie prac naukowych): nietoksyczny, zmniejsza oddziaływanie hialuronidazy, ogranicza reakcje immunologiczne – w tym odnotowano mniej przypadków obrzęków (niż przy BDDE), polimer nie immunogenny. Neuvia, na dzień dzisiejszy,  góruje nad wszystkimi znanymi markami wypełniaczy.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Implanty oparte są na stabilizowanym kwasie hialuronowym – substancji, która w naturalny sposób występuje w skórze. Preparaty podawane są poprzez iniekcje. Umiarkowanie aplikowane wypełnienie zapewnia wysokie odczucie naturalności i komfortu. Brak ziarnistości w wypełniaczach Neuvia sprawia, że doskonale rozprowadzają się w miejscach iniekcji, formując gładką, kulistą powierzchnię bez wrażenia “ziarenek piasku”. Implanty założone w tkance ust są bardziej wyczuwalne od tych uzupełniających zmarszczki. Materiał założony zgodnie z radami kosmetologa będzie wyglądał naturalnie. Do tego celu wykorzystuję 1 ml preparatu. Osoby, które chcą, aby powiększenie było spore i wyraziste muszą liczyć się z wykupieniem 2 ml. 

Usta możemy powiększyć na 3 sposoby

Konturowanie – polega na wprowadzeniu materiału w sam kontur ust. Powiększenie jest subtelne. Fenomenalnie sprawdza się ta technika przy zmarszczkach typu pin-code (zmarszczki palacza) i  w związku z tym technika ta jest nawet lepsza do ich redukcji niż ostrzykiwanie każdego z wzgłebień bezpośrednio. Zabieg konturowania daje nam zatem dwa w jednym: powiększa usta i wygładza ewentualne zmarszczki.

Wypełnianie – polega na założeniu depozytu kwasu w głębi czerwieni wargowej.

Modelowanie  – łączenie obu technik, zaawansowane metody rozkładania preparatu w obrębie ust.

Technikę dostosowuje się do kształtu ust, budowy twarzy oraz oczekiwań klienta.

Założony materiał należy do miękkich jest więc komfortowy. Decydując się na zbieg musimy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy.

Bezwzględnie, po iniekcjach obejmujących usta trzeba dbać o jak największą sterylność otoczenia, w którym przebywamy kilka dni po zabiegu. Muszą rozważyć to szczególnie osoby, które posiadają zwierzęta. Zakładanie materiału powoduje rozwarstwienie tkanki w ustach, czyli ranę, która może stanowić wrota zakażenia. Zakażenie może prowadzić do zmian samego materiału oraz tkanki. Usta nie odrastają i nie zabliźniają się ładnie. Zmieniony materiał w przeciwieństwie do tkanek skóry twarzy, nie daje możliwości wydobycia poprzez łyżeczkowanie. Chorą tkankę w przypadku ust się wycina. Stąd tak ważne jest, aby w przypadku ust dbać o czystość środowiska po zabiegu oraz czystość i wysoką jakość samego podawanego materiału.

Należy wziąć pod uwagę jak zachowuje się materiał w tkance. Miękka tkanka ust sprawia, że najpiękniej rozłożony materiał może i będzie migrował. W przypadku konturowania ust rozłoży się równomiernie po jego obrębie. W przypadku wypełnień o jego rozłożeniu zadecyduje nasza mimika; im silniejsza tym szybciej i mocniej ułoży go w możliwie najbardziej naturalny sposób. Dzień po zabiegu najpewniej trzeba będzie rozmasować usta. Osoby, które zdecydują się na zabieg zapraszam od razu na dwie wizyty. Pierwszego dnia materiał jest zakładany. Kolejnego (najlepiej ranka) najczęściej dodatkowo układany. Materiał fiksuje się po około 3 miesiącach. Do tego czasu będzie się układał względem m.in. ruchomości mięśnia okrężnego ust.

Powiększanie ust jest zabiegiem najczęściej dwu-etapowym. Nawet korzystając z 1 ml wypełniacza zostawiamy jego drobinę na ewentualne dopełnienie po kilku dniach. Naprawdę wiele zależy od tego jaka mamy mimikę. Czasem mimowolnie robimy miny bądź mamy nawyki, które mimo symetryczne go podania materiału sprawią, że implant się nie rozłoży równomiernie. Podajemy wówczas tą dawkę jako korygującą. 

Opuchlizna po zabiegu jest minimalna. Najwyraźniejsze obrzmienie obserwujemy przez pierwsze 15 minut.  Przez kolejne dwa miesiące materiał się układa a tkanka się wygaja. W tym czasie mogą być widoczne różne asymetrie. Po dwóch miesiącach usta zaczynają nabierać ostatecznego kształtu. Po 3 miesiącach materiał scala się z tkanką i przyjmuje ostateczną formę.  

Dla kogo przeznaczone są zabiegi

Nie każdy powinien mieć wykonany zabieg powiększania ust. Przykładowo, u osób z tyło-zgryzem powiększone usta będą układały się w tzw. „kaczuszkę”. To, czy w sposób nam odpowiadający zmieni się wygląd ust, najlepiej przewidzieć oglądać twarz z boku – nie z przodu. Najczęściej wykonywane powiększenie wargi górnej może powodować jej spiczaste uwydatnienie wtedy, gdy oglądając twarz z profilu dostrzegamy równe wysunięcie obu warg. Najbardziej naturalnie, po wypełnieniach, wyglądają usta, których górna warga właśnie widziana z profilu jest rzeczywiście mniejsza.

Osoby z silnie rozwiniętym mięśniem okrężnym ust dyskwalifikuje się ze względu na możliwość nienaturalnie wyglądającej w konsekwencji migracji implantu. Tym osobom można jedynie zalecić wykonanie botoksu, w celu osłabienia mięśnia, a następnie założenie wypełniacza. Jest to rzecz bardzo indywidualna i możliwość tą rozpatruje przy osobistym zapoznaniu się z kandydatem.

Efekt

Przez pewien czas materiał sam jeszcze układa się w tkance. Po około 2 miesiącach zaczyna się wszystko stabilizować a po 3 implant ulega fiksacji, czyli, zescaleniu z tkanką. Efekt utrzymuje się do 1,5 roku. Czas ten zależy od tego jak dbamy o nasz implant. Czym mocniejsze wykorzystywanie mięśnia okrężnego ust (palenie, cmokanie, mimika), tym szybsze jego rozprowadzenie i zanikanie. Ponieważ materiał jest powoli wchłaniany, a więc implant zmniejsza się a wraz z nim nasze usta, najczęściej powtarza się go już po roku.

Zabieg

Zabieg poprzedza zmycie makijażu i odkażenie. Usta znieczulane są maścią z lidokainą co doskonale znosi nieprzyjemne odczucia związane z iniekcją. Samo wkłucie  trwa krótką chwilę i odczuwane jest najczęściej wyłącznie przy naskórku. Preparat podawany jest cienką igłą, i co najważniejsze, bardzo, bardzo wolno, co ma decydujący wpływ na nasze doświadczenia. Zabieg nie tyle jest bolesny, co odczucie rozpierania tkanki określa się jako nieprzyjemne. O ilości i głębokości wprowadzania oraz rodzaju preparatu decyduje kosmetolog. Po iniekcji  korygowane miejsce może wymagać rozmasowania w celu jak najlepszego rozprowadzenia żelu. Po zakończeniu zabiegu czasami nakłada  się dodatkowo krem z wit. K lub inny, zawierający substancje mające ograniczyć powstawanie małych zasinień lub miejscowego zaczerwienienia.

Reakcje skóry

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się małych rozmiarów zasinienia, zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu.

Dbałość o skórę po zabiegu – uwagi i zalecenia
Wskazania pozabiegowe są indywidualnie dobierane oraz omawiane jeszcze przed zabiegiem. Poniższe wskazania są zatem zaleceniami ogólnymi.

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Ust nie malujemy i nie smarujemy żadnymi maściami.

Do około tygodnia przesadnie dbamy o czystość otoczenia, w którym przebywamy.
Przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na działanie (przez długi czas) temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna).

Zabieg powiększania ust osobiście należy do moich ulubieńców.

Niewiele zabiegów jest w stanie tak odmienić, upiększyć twarz jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jak ten zabieg. Kobieta z dużymi ustami wygląda słodko, namiętnie, młodo. W kosmetyce dążymy do perfekcji a ta z kolei wiąże się z pewnymi kanonami i symetrią. Kanony to po prostu duże oczy i usta natomiast symetria może być pionowa i pozioma. Najczęstszą niedoskonałością jest wąska górna warga przy sporych rozmiarów dolnej.

W praktyce, w urodzie kobiet to usta są najtrudniejszym tematem. Oko możemy bez trudu skorygować brązem i powiększyć choćby kreską. Opadająca powieka nie jest kłopotem przy wytuszowanych rzęsach. Usta jednak możemy skorygować tylko w pewnym stopniu i wyłącznie za pomocą jednego rodzaju szminki. Pozostaje korekta kwasem hialuronowym.

Pełne, napięte usta to domena sexu i młodości natomiast zabiegi wypełniania są w tej chwili sekretną domeną prestiżu.