fbpx

Poniżej przedstawiamy graficzny podział łysienia wg. skali Hamiltona-Norwooda. Pigmentacja skóry głowy – skalpu w oczywisty sposób, jest powiązana z wielkościami przedstawianymi na skali. Wycena zabiegu jest ściśle związana z wielkością obszaru poddawanemu pigmentacji.

pigmentacja skóry głowy - etapy łysienia - a1

Pomijamy początkowy etap (I). Objawia się utratą włosów z przedniego, skroniowego i czołowego obszaru głowy i nieczęsto uważany jest za kłopotliwy. Nie widzimy potrzeby wykonywania pigmentacji skóry głowy – skalpu na tym etapie.

Odsyłamy do działu zabiegów pobudzających wzrost włosa – TRYCHO PRP mesotherapy

pigmentacja skóry głowy - etapy łysienia - a1

Blizny, pomniejsze ubytki, łysienie plackowate w początkującej fazie

Obszar pigmentacji ustalany jest indywidualnie. 

Sesja łączna wynosić może do 2 zabiegów/dni. Pierwszy dzień przeznaczamy na zabieg podstawowy. Korektę wykonujemy po miesiącu, w celu przyciemnienia. 

Koszt 800 – 1500 złotych

 

To dwa etapy alarmujące o realnym zagrożeniu problemem łysienia. W tym okresie mówimy raczej o wizualnym zagęszczeniu. Istnieje możliwość dostosowania pigmentacji skóry głowy – skalpu do własnych, dłuższych włosów w szczególności u osób z niskim czołem, bądź fryzurą, która bazuje na mocnym ich stopniowaniu. Należy wziąć pod uwagę, że jeżeli zmiany te postępowały szybko, dana pigmentacja skóry głowy – skalpu po roku czasu będzie obejmowała zbyt mały obszar. Nie wyklucza się ewentualności pigmentacji pod efekt wygolonej głowy.

   

Etap II Małe ubytki w okolicy czoła i skroni przesuwają się o kilka centymetrów w kierunku tyłu głowy. W rezultacie części skroniowe i czołowe przybierają formę trójkąta.

Etap III Powierzchnia owłosionej części skóry skroni i czoła zmniejsza się jeszcze bardziej, pojawiają się wyraziste ubytki, przesuwające się o więcej niż 2 cm od linii czołowej. Możliwe jest również łysienie koronowe.

Obszar pigmentacji obejmuje około 1/3 głowy. 

Sesja łączna wynosić może do 2 zabiegów/dni. Pierwszy dzień przeznaczamy na zabieg podstawowy, który może potrwać do 4 godzin. Korektę wykonujemy po miesiącu, w celu przyciemnienia. 

Koszt 2500 złotych

Na tym etapie Panowie często dopytują o możliwość wykonania zagęszczenia zamiast pigmentacji pod efekt ogolonej głowy (wymagającej utrzymania zgolonej głowy na codzień). Teoretycznie, byłaby taka możliwość (rycina 1 i 2) jednak na tym etapie linia czołowa włosów jest już na tyle cofnięta, że nie daje już w konsekwencji możliwości poprawienia proporcji twarzy. Nie polecamy tego rozwiązania. Rycina 3 i 4 pokazuje jaki obszar powinien zostać zapigmentowany w sposób prawidłowy. Prosimy o zwrócenie uwagi jaką skalę zmian ta rycina nam uwidacznia. Stosowanie techniki zagęszczenia podkreśla dysproporcje, nienaturalnie wyciąga twarz oraz dodatkowo potęguje wrażenie przerostu brzuśca mięśnia czołowego.

W praktyce jest to etap łysienia, przy którym najlepiej sprawdzi się pigmentacja głowy – skalpu pod efekt ogolonej głowy. Wymagane jest aby pozostałe włosy były utrzymywane w cięciu przy skórze. 

   

Etap IV – poważna utrata włosów na ciemieniowej części głowy, podczas gdy przednia część i skronie są prawie całkowicie nagie.

Obszar pigmentacji obejmuje około 2/3 głowy.

Sesja łączna wynosić może do 3 zabiegów/dni. Pierwszy dzień przeznaczamy na zabieg podstawowy który trwa kilka godzin. Korektę wykonujemy po miesiącu, celem przyciemnienia. Możliwa może okazać się druga korekta (bezpłatna) po upływie kolejnego miesiąca.

Koszt 3500 zł

Te etapy łysienia bezdyskusyjnie, pozwalają wyłącznie na pigmentację typu ogolona głowa. Wymagane jest aby pozostałe włosy były utrzymywane w cięciu przy skórze. W praktyce, włosy pozostałe na głowie są już na tyle wiotkie, że Panowie nie uskarżają na niedogodności w utrzymaniu ich w tej minimalnej długości.

  

Etap V. Czoło i skronie odsłonięte. Proces łysienia obejmuje dużą część głowy, tworząc linię włosów w kształcie podkowy.
Etap VI. Włosy, które łączą obszary przednie i koronowe zanikają. W rezultacie powstaje łysina o dużej wielkości.

Obszar pigmentacji obejmuje 2/3 – 3/4 głowy. 

Sesja łączna wynosić może do 4 zabiegów/dni. Dwa dni pod rząd przeznaczamy na zabieg podstawowy, z którego każda może potrwać do kilku godzin. Korektę wykonujemy po miesiącu celem przyciemnienia. Możliwa może okazać się druga korekta (bezpłatna) po upływie kolejnego miesiąca.

Koszt 4500 zł

Wyłącznie pigmentacja typu ogolona głowa. 

 

Etap VII. Całkowita utrata włosów z przodu i z tyłu głowy. Niewielka ale gęsto rozmieszczona część włosów pozostaje w okolicy uszu i szyi.

Obszar pigmentacji obejmuje 3/4  głowy. 

Sesja łączna wynosić może do 5 zabiegów/dni. Dwa dni pod rząd przeznaczamy na zabieg podstawowy, z którego każda może potrwać do kilku godzin. Korektę wykonujemy po miesiącu celem przyciemnienia. Możliwa może okazać się druga korekta (bezpłatna) po upływie kolejnego miesiąca.

Koszt  5500 zł

Wyłącznie pigmentacja typu ogolona głowa. 

 

Etap VII. Całkowita utrata włosów z przodu i z tyłu głowy. Niewielka i rzadko rozmieszczona część włosów pozostaje w okolicy uszu i szyi.

Obszar pigmentacji obejmuje całą głowę. 

Sesja łączna wynosić może do 5 zabiegów/dni. Dwa dni pod rząd przeznaczamy na zabieg podstawowy, z którego każda może potrwać do kilku godzin. Korektę wykonujemy po miesiącu celem przyciemnienia. Możliwa może okazać się druga korekta (bezpłatna) po upływie kolejnego miesiąca.

Koszt  6500 zł

Kontakt/zabieg: Paweł +48 513 878 628

Więcej

Benefit do pigmentacji skalpu!

Jako jedyni na rynku zapewniamy zabezpieczenie! Jeżeli, któreś punkty przyjmą się zbyt intensywnie lub zdublują się, redukujemy je bezproblemowo podczas korekty laserem pikosekundowym! Dane miejsce, na naszych barwnikach, jesteśmy w stanie zredukować podczas jednego strzału!

Opis zabiegu pigmentacji skóry głowy w łysieniu

Pigmentacja skóry głowy to innowacyjna metoda polegająca na ukryciu łysienia poprzez stworzenie doskonałej imitacji mieszków włosowych. Drobny punkt pigmentu do złudzenia przypomina naturalny, ogolony punkt z włosem. Zwielokrotnienie drobnych punktów pigmentu w miejscu, w którym brakuje włosów pozwala uzyskać efekt ich zagęszczenia. Przy większym stopniu łysienia, możemy uzyskać atrakcyjny i zawadiacki efekt ogolonej głowy…

pigmentacja skóry głowy - mikropigmentacja skalpu przed i po

Zostań fotomodelem pigmentacji skalpu

Standardowe zdjęcia za zgodą klienta obejmują obszar pigmentacji tak aby uniknąć możliwości rozpoznania twarzy. Szukamy osób, w celach promocji, które zgodzą się upublicznić swój wizerunek (zdjęcia, film, posty) oraz w ramach podnoszenia rozpoznalności naszej firmy udostępnią wybrane materiały reklamowe ze swojego zabiegu na własnym fanpage (facebook bądź Instagram). Zobacz cennik -25 %